W tym przewodniku znajdziesz najlepsze wskazówki, jak wybrać najlepszy licznik banknotów w zależności od Twoich potrzeb. Niektórzy uważają, że jest to działalność wulgarna, dlatego też wolą używać kart kredytowych lub powierzyć innym zadanie zapłacenia za nie lub wypłacenia należnej sumy pieniędzy. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że ci, którzy tak myślą, to na ogół bardzo mała liczba osób, liczba tak wąska, że prawdopodobnie zbiega się w czasie z tymi samymi osobami, które mogą korzystać z szerokiej dostępności pieniędzy, prawdopodobnie nieograniczonej.
Pomimo tej odległej możliwości, istnieją jednak ważne powody, dla których nie należy obsługiwać gotówki. Pieniądze, w rzeczywistości, przechodząc z rąk do rąk i z kieszeni do kieszeni, mogą zostać skażone materiałami, których nie możemy sobie nawet wyobrazić, że na nich trafią. Tak więc obchodzenie się z pieniędzmi, banknotami czy monetami, jest czynnością niehigieniczną.
Jak zatem chronić ludzi, którzy z powodu swojej pracy nie mogą uciec przed obsługą banknotów własnymi rękami?
To właśnie w tych przypadkach szczególnie pomocna jest maszyna do liczenia banknotów. Jeżeli czytasz tę dogłębną analizę, to najprawdopodobniej jesteś jedną z osób, które wymieniliśmy powyżej. Dowiedzmy się, jakie są wskazówki dotyczące wyboru najlepszego urządzenia do liczenia banknotów.
CECHY LICZNIKA BANKNOTÓW
Główne elementy licznika banknotów wysokiej jakości możemy podzielić na następujące cechy, które są do jego dyspozycji.
MOŻLIWOŚĆ
Zazwyczaj prawie wszystkie liczniki banknotów mają pojemność 200 lub 250 sztuk na raz. Ponadto są one w stanie zliczyć około 1000 banknotów na minutę. Ważną cechą, którą mogą mieć, ale nie muszą, jest możliwość liczenia innych banknotów niż własne. Jest to oczywiście cecha nieodzowna w niektórych rodzajach zastosowań, a nie bezużyteczna w innych sytuacjach.
DETEKTOR PŁATNOŚCI
Ho wybrać dobry licznik banknotów, który rozpoznaje fałszywe banknoty Możliwość zrozumienia, czy banknot jest fałszywy, czy nie, jest jedną z najbardziej pożądanych cech urządzeń do liczenia banknotów. Te, które posiadają tę funkcję, są również wyposażone w pewne szczególne elementy, dzięki którym można np. kontrolować włókna odblaskowe lub hologramy. Dzięki czujnikom MG możliwe jest natomiast ustalenie obecności farby magnetycznej. Wreszcie możliwe jest sprawdzenie ważności kodu znaku wodnego, sprawdzenie wielkości banknotu, grubości i przezroczystości użytego papieru.
JAK TO DZIAŁA?
W tym momencie konieczne jest zrozumienie, co się dzieje, gdy jedno z tych urządzeń do obsługi pieniędzy zaczyna działać.
Liczenie banknotów: po włożeniu stosu banknotów do leja wsypowego liczarki, rolka podająca zostaje uruchomiona. W tym momencie druga rolka zaczyna pracować z większą prędkością, a kołnierze o niskim współczynniku tarcia pozwalają na podawanie jednego banknotu jednocześnie. Po policzeniu, pieniądze trafiają do sztaplarki z przodu maszyny.
Liczenie banknotów o różnych nominałach: aby liczarka mogła rozpoznać różne nominały banknotów, muszą one być zorganizowane w równe grupy. W tym momencie zaczynają działać najbardziej zaawansowane funkcje tych urządzeń do obsługi pieniądza, nie tylko poprzez pomiar ich wagi w przybliżeniu, ale także za pomocą czujników wagowych z precyzyjną kalibracją. Aby uczynić tę koncepcję bardziej przejrzystą, możemy powiedzieć, że jest to aktywacja sygnału elektrycznego, którego wielkość jest proporcjonalna do zmierzonej siły. W ten sposób możliwe jest jednoczesne ważenie kilku różnych banknotów. Dzieje się tak dzięki temu, że maszyna zawiera w swojej pamięci szczegółową tabelę wag dla każdej obsługiwanej waluty i nominału. Dzięki temu możliwe jest dokładne wyliczenie liczby ważonych przedmiotów.