Ludzie na ogół nie lubią myśli o stresie, ale przynajmniej w pracy pewna ilość stresu może być pomocna.

Mówiąc wprost, stres jest fizjologiczną reakcją, która sprawia, że jesteśmy czujni i gotowi do działania. Niektórzy nazywają to odpowiedzią na walkę lub ucieczkę. Nasze ciała produkują hormony stresu - adrenalinę i kortyzol, które przygotowują nasze ciała do działania. Tak więc, jeśli spotkamy tygrysa szablastego, ta reakcja pomaga nam chronić się i uciec. Rzeczywiście, pewien poziom stresu może pomóc nam poczuć się gotowymi do działania i wykonać pracę. Reakcja na stres nie jest jednak ogólnie dobra, gdy siedzimy przy biurku i myślimy o tym, co nasz szef powie nam o projekcie, którego jeszcze nie zakończyliśmy.

Z drugiej strony, czy wiesz, że jeśli przestaniesz produkować hormon stresujący kortyzol, to będzie bardzo źle? Podobnie, jeśli produkujemy za dużo stresu, może on być toksyczny.

W praktyce oznacza to, że chcemy być w stanie dbać o nasz poziom stresu.

Praca może rzucić na nas tak wiele stresujących rzeczy: od terminów, przez konfrontację, po poczucie przytłoczenia ilością rzeczy, które po prostu trzeba zrobić.

Najlepiej byłoby, gdyby nasza praca była możliwa do wykonania w taki sposób, żebyśmy mogli utrzymać poziom stresu w pożądanym miejscu. Jednak nie zawsze jest to możliwe.

W Office Om wierzymy, że jest dla nas niezwykle ważne, aby móc rozpoznać, kiedy poziom naszego stresu jest zbyt wysoki. Naszą pasją jest również pomaganie ludziom w rozwijaniu umiejętności i strategii, których potrzebują, aby utrzymać poziom stresu w dobrym miejscu.

W duchu samoświadomości, jakie są twoje czerwone flagi za bycie zbyt zestresowanym? Dla mnie, jeśli budzę się w środku nocy martwiąc się o coś, wiem, że jestem zbyt zestresowany. Biorę to za znak, że muszę podjąć jakieś działania w związku z tym, czymkolwiek się martwię.

Poznaj siebie i to, co sprawia, że czujesz się zbyt zestresowany. Wiedz też, co pomaga. Wszyscy jesteśmy różni i różne strategie mogą działać dla różnych ludzi w różnych okresach naszego życia.

Pamiętaj też, że jeśli w ogóle martwisz się o swój poziom stresu, porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym lub innym wykwalifikowanym specjalistą medycznym.

W przeciwnym razie, są pewne sugestie dotyczące narzędzi i strategii, aby pomóc w destresji przy biurku (i poza nim). Które z nich pracują dla Ciebie?

1. Rozciąganie
Poruszanie naszym ciałem może zmienić to, co czujemy. Możemy wytrzymać tak wiele stresu i napięcia w naszym ciele. Rozciąganie może pomóc uwolnić napięcie. To, jak duży jesteś, może zależeć od tego, jak odważny się czujesz, ale uważamy, że powinieneś robić to, co jest dobre dla Ciebie i Twojego ciała.

2. Skup się na czymś
Kiedy jesteśmy zestresowani, nasze umysły tak łatwo wędrują do wszystkich rzeczy, o których możemy być zestresowani. Świadomie przeorientowywać nasz umysły teraźniejszy moment i co robimy, możemy ruszać się zdala od stresujących myśli

3. Park
Jeśli wciąż rozpraszają nas stresujące myśli, możemy spróbować je "zaparkować". Czasami może to być tak proste, jak zapisanie ich na liście na boku naszego biurka lub na elektronicznej notatce. Parkowanie" naszych stresujących myśli w oderwaniu od tego, co robimy, może pomóc nam w ponownym skupieniu się.

4. Wizualizuj
Jeśli to wszystko wydaje się za dużo, to czasami wizualizacja czegoś innego może pomóc nam przygnębiać. Na przykład, możesz zabrać swój umysł na plażę i wyobrazić sobie, co widzisz i słyszysz, i zauważyć, jak twoje ciało i umysł się relaksują. Albo wybrać dowolną sytuację, która będzie dla ciebie relaksująca. Oczywiście, nie chcemy spędzać całego dnia na marzeniach. Jednak może to być dobre narzędzie, gdy poziom stresu jest zbyt wysoki.

5. Pij
Picie wody utrzymuje poziom nawodnienia w dobrym miejscu, co jest korzystne dla zdrowia fizycznego. Jest też rutyna robienia drinka i przerwa psychiczna, którą nam daje. Jeśli czujesz się przytłoczony, być może poświęcenie czasu na wstanie i zrobienie drinka sprawi, że wszystko stanie się jasne.

6. Niższe oczekiwania
Jak duży stres psychiczny jest spowodowany zbyt dużymi oczekiwaniami? Czy to oczekiwanie, że prognoza pogody będzie zawsze słoneczna, nasz szef nigdy nie będzie miał złego dnia, czy nasze e-maile będą idealne, posiadanie wysokich oczekiwań może wywoływać presję. Poeksperymentuj z ich usunięciem nacięciem lub dwoma i zobacz, co stanie się z Twoim poziomem stresu.

7. Skup się na pomocnych myślach
Często, gdy jesteśmy zestresowani, jesteśmy pełni negatywnych myśli. Przyłapanie się na tym, że jesteśmy zbyt negatywnie nastawieni, zapytanie "czy to jest właśnie teraz pomocne" przed skupieniem się na bardziej pomocnym sposobie patrzenia może pomóc nam przygnębiać. Na przykład, zmiana z "nigdy nie skończę tej pracy, to niemożliwe" na "ok, to jest trudny projekt, ale zrobiłam dobry początek i jeśli wyłączę to następne zadanie, poczuję się o wiele lepiej".

8. Połącz się z rozmowami, które dobrze się czują
Rozmowa z kolegami może często pomóc nam w destresji. Mogą oni mieć inne spojrzenie na to, co nas stresuje, a może po prostu po prostu tam byli. Zauważ, kiedy jest to pomocna rozmowa lub kiedy angażujesz się w toksyczne plotki, które powodują większy stres. Możemy trzymać się z dala od rozmów, które nie są dobre i tworzyć takie, które są bardziej pomocne.

9. Zrób sobie przerwę na lunch.
Kiedy mamy WSZYSTKIE rzeczy do zrobienia, tak trudno jest zrobić sobie przerwę na lunch. Jednak dowody sugerują, że jesteśmy bardziej produktywni, gdy to robimy. Daj sobie pełną zgodę na przerwy obiadowe i plan zajęć, które sprawiają, że czujesz się dobrze. Czy to szybki spacer po bloku, pogawędka z kimś, kogo lubisz, czy też trochę czasu na rozstanie się z ulubioną aplikacją, upewnij się, że masz trochę przerwy i zobacz jak to jest.

10. Posprzątaj
Wierzcie lub nie, sprzątanie może mieć duży wpływ na poziom naszego stresu. Ja no może być że twój zszywacz iskrzy się radość, ale ja może być konieczny robić twój pracy. Więc może spróbuj "pięknego lub użytecznego" testu.

11. Stwórzcie ładny widok
Być może nie wszyscy mamy szczęście mieć piękny widok z okna w pracy, ale często możemy wiele zrobić, aby poprawić to, na co patrzymy. Być może jest to roślina lub obramowany obraz widoku, który kochamy; dodanie czegoś, na co patrzymy, co nas uspokaja lub co sprawia, że się uśmiechamy, może dać nam przerwę, gdy sprawy mają się za bardzo.

12. Przerwy na oko
Gapienie się na ekrany przez cały dzień może zwiększać uczucie napięcia i zmęczenia oczu. Upewnij się, że masz pęknięcia oczu w miejscu, w którym zamykasz oczy lub patrzysz na coś w oddali, wykonaj zadanie niezwiązane z ekranem lub po prostu odsuń się od ekranu.

13. Licz
Niektórzy ludzie odpoczywają, dodając do oddechu licznik. Możesz spróbować policzyć do czterech podczas wdechu i kolejnych czterech podczas wydechu. Pomaga to skupić umysł na czymś, a regulowanie oddechu może pomóc się zrelaksować fizycznie. Wybierz liczby, które są odpowiednie dla Ciebie i Twojego oddechu.

14. Zdjęcie czegoś uspokajającego / sprawia, że uśmiechasz się
Posiadanie oprawionego w ramki zdjęcia czegoś inspirującego na biurku może być sposobem na destresję. Niezależnie od tego, czy jest to Twoja ulubiona wycieczka, wymarzone wakacje, czy ulubiona futrzana rzecz, spróbuj mieć w pobliżu wizualne przypomnienie.

15. Bądź miły dla siebie
Czasami, gdy jesteśmy zestresowani, jesteśmy dla siebie dość surowi. Zauważ swój wewnętrzny dialog i to, jak się z nim czujesz. Jeśli głos w twojej głowie zwiększa poziom stresu, sprawdź, czy potrafisz wychować delikatniejszy głos. Być może wyobraź sobie, co byś powiedział, gdybyś był swoim własnym najlepszym przyjacielem.

16. Przerzuć się na coś innego
Jeśli nie uda nam się szybko dotrzeć do celu, być może spróbuj przełączyć się na coś innego, co trzeba zrobić. Tak łatwo jest utknąć i zrobić coś łatwiejszego, że możemy wykreślić się z listy rzeczy do zrobienia, co pomoże nam zmienić energię i zmniejszyć nasz stres.

17. Poodychaj
To banał, ale może naprawdę zadziałać. Głębokie oddychanie może spowodować ogromną zmianę w naszym poziomie stresu. Często, gdy jesteśmy zestresowani, nasz oddech staje się płytszy. Głębszy oddech może obniżyć poziom naszego stresu. Spróbuj wziąć głęboki wdech do brzucha i wydech z brzucha.

18. Spróbuj pogłębić oddech.
Jeśli chcesz, możesz spróbować dodać licznik do oddechu i wydłużyć wydech. Być może licząc do wdechu i sześciu do wydechu, ale wybierając liczby, które są dla Ciebie odpowiednie. Wydłużenie wydechu może pomóc nam się zrelaksować.

19. Uzyskać wsparcie
Czasami, gdy jesteśmy zestresowani, jest coś, w czym potrzebujemy pomocy lub wsparcia. Nie ma wstydu w pytaniu! Niezależnie od tego, czy jest to kolega, lekarz rodzinny, infolinia, szef, przyjaciel, czy specjalista, zawsze jest ktoś, kto może pomóc.

20. Stoisko
Bycie zbyt siedzącym wiąże się z szeregiem problemów fizycznych i może również wpływać na nasze samopoczucie. Jeśli to możliwe, spróbuj wstać na część dnia. Niektórzy pracodawcy dostarczają biurka do stania na stojąco z Posturite, lub możesz zmieścić się w stojącym telefonie lub na spotkaniu.

21. Odejdźcie.
Jeśli wszystko inne zawiedzie, pamiętaj, że możesz odejść. Jeśli czujemy się uwięzieni, wstanie i odejście może dać nam zarówno psychiczną jak i fizyczną przerwę, wtedy często kiedy wracamy, sprawy mają się dużo inaczej.

Czy to zdrowy rozsądek? Tak. Czy my je robimy? Nie. Czasami musimy sobie przypomnieć, co działa, i powiedzieć sobie, żeby częściej je ćwiczyć.

Swoje biuro wyposażysz na https://alibiuro.pl/