"Gdzie są spinacze do papieru?!

"Skończyły nam się zszywki!

"O nie, zapomniałem o porannym spotkaniu!

Zatrzymaj się i zastanów na chwilę. Jak często słyszałeś tego typu skargi?

Odpowiedź jest najprawdopodobniej "bardzo częsta".

Te bardzo typowe problemy mogą być rozwiązane po uprzednim przygotowaniu artykułów biurowych.

Te bardzo możliwe do uniknięcia zdarzenia stają się czasami kosztowne. Na przykład, złożenie zgłoszenia po terminie, ponieważ nie miałeś pliku, w którym mógłbyś go umieścić, jest obecnie bardzo częstym scenariuszem. I za to może nie doszło do zawarcia umowy, może czyjś awans nie nastąpił.

Trochę rozczarowujące jest to, że wiele osób uważa, iż zarządzanie tymi małymi rzeczami nie jest warte ani czasu, ani wysiłku. Podczas gdy, najwyraźniej są.

Dziś dowiemy się o przedmiotach, które, jeśli są posiadane i przechowywane w bliskiej odległości, mogą pomóc Ci łatwo uniknąć tych niedogodności.

1. Kalendarze
Najważniejszą pozycją papeterii, która moim zdaniem powinna znaleźć się na liście wszystkich, jest kalendarz. Do wyznaczania spotkań, płacenia rachunków lub po prostu podkreślania terminów realizacji poszczególnych zadań; kalendarze są koniecznością.

Jasne, nasze smartfony zawierają kalendarze, ale fizyczna ich kopia byłaby naprawdę pomocna. Oznaczony kalendarz wiszący na ścianie lub siedzący na stole jest bardziej zauważalny i zapadający w pamięć niż proste powiadomienie w telefonie.

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi wciąga się do kalendarzy biurkowych, ponieważ są one łatwiejsze do oznakowania i nie wymagają wstawania z miejsca.

Kalendarze mają inne zastosowania niż te wymienione powyżej. Na przykład, jeśli dana osoba potrzebuje wziąć urlop, może po prostu poszukać w kalendarzu odpowiedniej linii czasu, która jest najbardziej odpowiednia.

Istnieje wiele rodzajów kalendarzy, takich jak księżycowy, słoneczny, księżycowy, solilunowy itp. Ale jeśli chodzi o zastosowania biurowe, wystarczy prosty kalendarz składający się z angielskich miesięcy.

2. Długopisy, uchwyty na pióra
Jednym z najważniejszych artykułów piśmienniczych są długopisy. Od podpisania dokumentu lub po prostu zapisania czegoś, długopisy są teraz dla prawie każdego. Kolejnym elementem, który uzupełnia długopisy i nie pozwala na dezorganizację biurka, jest uchwyt na długopisy.

Te dwie rzeczy są prawie kwintesencją każdego biura. Do wyboru jest wiele różnych piór. Ballpoint (powszechnie używany), żel i fontanna to niektóre z przykładów. Wszystkie te długopisy mają różne cele, ale do użytku biurowego preferowane są długopisy typu ballpoint lub żelowe. 

Uchwyty na długopisy, czy to plastikowe czy drewniane, również zyskały w ostatnim czasie na popularności. Oprócz długopisów można w nich przechowywać również inne artykuły piśmiennicze, takie jak gumki do ścierania, temperówki, ołówki. Uchwyty na długopisy są niemalże uniwersalnym elementem wyposażenia każdego biura, co czyni je jeszcze bardziej popularnymi wśród wszystkich.

3. Gumki, ołówki, i temperówki
Nawet jeśli istnieją gumki do ścierania, które mogą usunąć pismo na papierze, wiele osób woli ołówek niż pióro, podczas gdy, powiedzmy, pisze coś, co może być potrzebne do edycji i zmiany.

Użycie ołówka wymaga również jego ostrzenia i dlatego te trzy powinny znajdować się w czyichkolwiek pozycjach biurowych.

Istnieją różne rodzaje ołówków używanych na całym świecie. Najpopularniejsze z nich to grafit (normalny), grafit pełny, kredka, węgiel drzewny (do rysowania), stolarz (specjalnie dla stolarzy), itp.

Podobnie jak ołówki, istnieje również kilka rodzajów gumek do mazania: gumka (najczęściej stosowana), gumka (pochłaniacze grafitu), winyl (do usuwania tuszu), ołówek (te na końcach ołówków) i zagniecione (dla artystów).

W przypadku ostrzałek powszechnie stosowane są odmiany ręczne (do codziennego użytku), elektryczne, stolarskie i uniwersalne (działają na prawie każdy ołówek).

W przypadku materiałów piśmiennych biurowych, powszechnie stosowane ołówki, temperówki i gumki do ścierania są więcej niż wystarczające do tego celu. Mogą one pomóc ludziom skorygować swoje pomysły tyle razy, ile chcą, bez potrzeby lub marnowania papierów za każdym razem.

4. Kleiste notatki
Organizowanie i bycie zorganizowanym to dwa poważne wyzwania dla wielu ludzi na całym świecie. Czasami robią jedną rzecz, zapominając o innej, która była może nawet ważniejsza od tej, którą wybrali lub pamiętali.

Utrata pamięci jest główną przyczyną takiego niewłaściwego zarządzania. Aby uniknąć takich nieszczęść, już w 1968 roku wynaleziono lepkie notatki.

Unikalna propozycja sprzedaży (USP) tych małych notatek w rozmiarze 3x3 to klej z tyłu. Klej", jeśli można, jest wrażliwy na nacisk i można go łatwo usunąć w dowolnym miejscu, na którym został przyklejony.

A najlepsze jest to, że nie pozostawia żadnych śladów na powierzchni, do której była przymocowana, co wymaga jakichkolwiek problemów z czyszczeniem.

Nuty samoprzylepne najlepiej nadają się dla osób, które mają trudności z organizacją siebie lub swojej pracy. Można pisać rzeczy, o których trzeba sobie przypomnieć i po prostu przykleić je w miejscu, które trudno przeoczyć.

Nuty samoprzylepne występują również w szerokiej gamie kolorów, co może pomóc w organizacji zadania według ważności. Możesz wybierać spośród różnych kolorów, takich jak czerwony, niebieski, pomarańczowy, żółty, biały, itp.

Na przykład, można przypisać zestaw żółtych karteczek samoprzylepnych do zadań mających największe znaczenie, takich jak pakowanie laptopa, ładowarki i tego, czego nie ma w plecaku przed wyjazdem.

Nawet w biurze mogą być one przydzielone do ważnych zadań, takich jak "Raport dla szefa na temat projektu w toku". W ten sposób będzie można się zorganizować i zapewnić większą efektywność.

Zdobądź spiralny notatnik do swojego biura, który pomoże Ci uczynić Twój pomysł bezpiecznym.


5. Białe tablice, Markery, I Gumki
Jak prawdopodobnie można wywnioskować z wyżej wymienionych zastosowań lepkich nut, są one niewielkich rozmiarów. A czasem nawet jeśli zostaną umieszczone w widocznym miejscu, można je przeoczyć, ponieważ mniejsze przedmioty są bardziej narażone na przeoczenie w pośpiechu.

Dla takich ludzi, Białe Tablice są rozwiązaniem. Białe Tablice są w różnych rozmiarach. Na przykład, trzy najbardziej popularne rozmiary białych tablic to 120 x 90 cm, 120 x 150 cm i 120 x 180 cm. Tablice można kupić w zależności od preferowanego rozmiaru.

Artykuły piśmiennicze z tablicy nośnej to markery i odkurzacze. Znaczniki, podobnie jak notatki samoprzylepne, są również dostępne w różnych kolorach, takich jak czarny, żółty, czerwony, niebieski, itp. Kolory znaczników należy przypisywać do stopnia ważności przypomnień (tzn. "czerwony" jest najważniejszy, "niebieski" jest opcjonalny).

Musisz również przechowywać kilka pisaków markerów do szczególnych zastosowań, takich jak pisanie na tkaninie lub płycie pilśniowej.

Białe tablice mogą być montowane na ścianie lub opierać się o ścianę. Bez względu na to, jak ich używasz, najprawdopodobniej spełnią one swoje zadanie prawidłowo.

Burza mózgów w grupie to jeden z aspektów, w którym tablice mają najlepsze zastosowanie. Użycie markerów do wskazania kluczowych czynników, a nawet problemów, które należy rozwiązać, w znacznym stopniu służy celowi dyskusji.


6. Zszywacz i zszywacz
Do sklejania fałdów papieru w celu złożenia lub po prostu upewnienia się, że nie zgubisz ich śladu, zszywacze są najczęściej używanym na całym świecie artykułem piśmienniczym.

Przygotowanie odręcznego raportu wymaga czasem dużej ilości dokumentów, a umieszczenie ich w pliku nie zawsze jest najbardziej efektywnym sposobem. Dzieje się tak, ponieważ niezamknięte strony mogą zostać utracone bez odpowiedniej konserwacji. Dlatego też zszywacze mogą być skutecznym sposobem na ułożenie razem ważnych dokumentów.

Dostępnych jest 7 rodzajów zszywaczy: stacjonarne (do codziennego użytku), elektryczne (do dokumentów prawnych), Heavy Duty (do dużej ilości papieru), Plier (do wysyłki i pakowania), Long reach (do miejsc, do których zwykłe zszywacze nie mogą dotrzeć), Specialty Hand (do mocowania dokumentów) i zredukowany wysiłek (dla ergonomicznej wydajności).

Istnieje również wiele rodzajów zszywek; jak normalne, ciężkie, mini zszywki, itp. Zrozumienie, który zszywacz najlepiej nadaje się do określonych zastosowań, jest również bardzo ważnym aspektem ich stosowania. Na przykład, przypisanie zszywacza elektrycznego do dokumentów prawnych ostatecznie zniszczy dokumenty.

7. Spinacze do papieru
Teraz, zszywacze niekoniecznie są całkowicie nieszkodliwe. Wiele osób padło ofiarą zszywania lub utknięcia szpilek w palcach. Stosunkowo bezpieczniejszą opcją są spinacze do papieru, które są wykonane z tworzywa sztucznego.

Spinacze do papieru, podobnie jak notatki samoprzylepne, są również dostępne w różnych kolorach. I nie wymagają przekłuwania papieru, aby je połączyć.

Najczęściej używanymi spinaczami do papieru są te znane jako "Spinacze do klejnotów". Będziesz jednak zaskoczony słysząc, że istnieje prawie 60 różnych rodzajów spinaczy do papieru. Poza spinaczami do klejnotów, inne często używane to Eureka Clip, Clipper Clip, Owl Clip, Niagra Clip i Weis Clip.

Najlepsze w spinaczach jest to, że są one lekkie, łatwe do przenoszenia, a także naprawdę skutecznie mocują papier i inne rzeczy. To jak posiadanie lżejszego i bardziej żywego (pod względem kolorystycznym) typu zszywaczy, bez obawy, że zostaną przycięte.

Spinacze do papieru lub klejnotów, jak są obecnie powszechnie znane, są naprawdę tanie i są dostępne w prawie każdym sklepie papierniczym na terenie całego bloku. To małe, ale skuteczne narzędzie jest niezbędnym i pomocnym elementem piśmienniczym w biurze.