Niezależnie od tego, czy piszesz list, podpisujesz dokument, czy notujesz notatki, pióra są niezbędnym narzędziem w codziennym życiu. Nawet w tej nowoczesnej, cyfrowej erze, pióra wciąż mają ważne miejsce w pracy, w domu i w podróży.

Łatwo jest szybko odrzucić długopisy jako proste i takie same. W rzeczywistości jednak istnieje wiele różnych rodzajów długopisów, które służą wielu różnym celom i preferencjom. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego narzędzia do pisania, takich jak kolor, rodzaj uchwytu, specjalne atramenty i klipsy kieszonkowe. Poza podstawami, posiadanie odpowiedniego długopisu do danego zadania może mieć nawet zaskakujący wpływ na wydajność, kreatywność i wynik końcowy.

Ponieważ zakup nowego długopisu może być przytłaczającym procesem, gdy wziąć pod uwagę wszystkie dostępne dziś opcje, zebraliśmy razem ten przewodnik zakupu długopisu, aby pomóc Ci wybrać idealny.

1. Dowiedz się o różnych typach tłumaczeń
Pierwszym logicznym krokiem do podjęcia każdej dobrej decyzji jest rozważenie wszystkich możliwości i wykształcenie się. Obecnie na rynku istnieje wiele różnych rodzajów długopisów, ale zamierzamy skupić się na trzech najpopularniejszych typach do użytku biurowego.

Pióra kulkowe używają grubego, trwałego, niewodnego tuszu, który nie ściera się podczas pisania. Do pisania piórami kulkowymi używa się małej obrotowej kulki wykonanej z mosiądzu, stali lub węglika wolframu, która dozuje atrament podczas pisania. Standardowe długopisy są dostępne w wersjach cienkich, średnich i pogrubionych, w zależności od pożądanej grubości linii.

Pióra kulkowe w rolkach wykorzystują atrament na bazie wody, który nie wymaga dużego wysiłku, aby płynąć, co pozwala na płynne pisanie. Pióra te wykorzystują ten sam typ kulki co pióra kulkowe, ale ponieważ atrament jest znacznie cieńszy, zalewa kulkę i "przeciąga" kałużę atramentu po papierze podczas pisania. Im mniejszy jest rozmiar punktowy pióra, tym mniej atramentu jest do przeciągnięcia, tworząc w ten sposób drobniejszą linię. Tusz w rolce pióra kulkowego zwykle nie jest trwały. Podobnie jak w przypadku długopisów kulkowych, można wybrać pożądaną grubość linii za pomocą długopisów kulkowych.

W piórach żelowych stosuje się atrament na bazie wody o lepkości lub "grubości", która może się zmieniać (niekoniecznie grubość linii, ale grubość samego płynnego atramentu). Kiedy pióro żelowe nie jest używane, tusz ma tendencję do wyższej lepkości lub grubszej warstwy tuszu. Kiedy kulka zaczyna się obracać, atrament się kurczy i jest "ciągnięty" w podobny sposób jak atrament w rolce. Mikro, średnie i pogrubione są standardowymi terminami stosowanymi do opisywania grubości kreski w pisakach żelowych.

2. Wybierz odpowiednie pióro do pracy
Teraz, gdy rozumiesz najbardziej popularne typy piór do użytku biurowego, nadszedł czas, aby naprawdę zastanowić się, do czego będziesz regularnie używać nowego pióra. Pamiętaj, że najbardziej fachowo wykonane pióro na świecie nie wykona swojej pracy, jeśli nie będzie pasowało do tego, czego potrzebujesz.

Jak użyjesz swojego nowego pióra?

Sporadyczne sporządzanie notatek
Długopisy kulkowe są świetne do niezawodnych, łatwych w utrzymaniu i mają długą żywotność. Są to jedne z naszych najlepszych długopisów do codziennego użytku.3 Zastanów się, dla kogo jest to pióro.
Być może szukasz nowego ulubionego narzędzia do pisania do codziennego użytku, kupujesz masowe długopisy do całego biura lub szukasz specjalnego prezentu dla swojego szefa. Niektóre długopisy są przede wszystkim dekoracyjne i tworzą wspaniałe prezenty. Tymczasem inne długopisy są przeznaczone do intensywnego użytkowania i mogą wytrzymać upuszczenie i kopnięcie raz na jakiś czas. Jeśli kupujesz długopisy luzem, będziesz również chciał rozważyć cenę, aby pozostać w ramach swojego budżetu. Ergonomicznie zaprojektowane długopisy są doskonałym wyborem do użytku biurowego, aby wspierać dobre samopoczucie Twoich pracowników i współpracowników.

4. Cechy pióra do rozważenia
Żelowe długopisy są wybierane przez wiele osób, ponieważ zapewniają to, co najlepsze z obu światów - płynny przepływ kulki rolkowej plus wydajność punktu kulkowego. Jednak potrzeby i pragnienia każdego z nich są nieco inne.

Istnieje wiele funkcji pióra do rozważenia i opcji do ważenia podczas przeglądania naszej kolekcji piór. Na przykład, przed podjęciem decyzji należy porównać wagę pióra, rozmiar, kolor tuszu, materiał i jakość pisania.

Oto kilka innych ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę i nasze najlepsze wybory.