Kwestie związane z chusteczkami toaletowymi
Jeśli chodzi o papier toaletowy, nazwiska i etykiety nie znaczą wiele. Nasze ostatnie testy ponad 20 papierów toaletowych wykazały, że "bardzo miękki" papier toaletowy nie był tak miękki jak inne; "bardzo mocny" papier toaletowy, który był dość słaby; oraz "wielka wartość", która nie była ani duża, ani duża. Oto kilka rzeczy do zapamiętania:

Rolki się kurczą
Od 2009 roku kilkakrotnie testowaliśmy chusteczki łazienkowe; przyjrzeliśmy się aktualnym produktom i porównaliśmy liczbę i rozmiar arkuszy z wcześniejszymi wersjami, stosując jako punkt odniesienia podwójne rolki. (Jest to najpopularniejszy rozmiar.) Kurczliwość wahała się od 9 do 23 procent. Jedna marka utrzymała rozmiar na stałym poziomie, ale zmniejszyła liczbę rolek w opakowaniu. A kiedy jedna firma zmniejsza swój produkt, inne mają tendencję do podążania za nim, aby ich produkty nie wydawały się droższe.  

Oferty są coraz większe
Nawet jako firmy golące arkusze, rozszerzają one linie produktów o rozmiary "mega", "potrójne" i "jumbo", oprócz pojedynczych i podwójnych rolek. To sprawia, że zakupy porównawcze są trudniejsze i bardziej mylące. Zwiększa to również szanse na to, że konsument przypadkowo kupujący papier toaletowy kupi konkretną markę.

Ponowne wyobrażenie sobie rolki
Jedna z marek pozbyła się tekturowej tuby, ale kiedy umieściliśmy bezturkowy TP na standardowym uchwycie na papier toaletowy i wzięliśmy go na obrót, nie było tak łatwo go rozwinąć, a rolkę trudniej było też umieścić na uchwycie. Należy również zauważyć, że niektóre rolki są tak nieporęczne, że mogą nie zmieścić się w uchwycie na papier toaletowy, szczególnie w starszych domach.

Uważaj na chusteczki
Opakowanie może mówić, że chusteczki są łatwe do spłukiwania lub bezpieczne dla kanalizacji i szamba, ale na podstawie naszych wcześniejszych testów, błagamy, aby się różnić. Przynajmniej 10 minut zajęło chusteczki, które testowaliśmy, aby rozpadły się na małe kawałki w naszym mikserze wypełnionym wodą, która jest bardziej paląca niż dostanie się do rur kanalizacyjnych. Kiedy zostawiliśmy chusteczki w wodzie na noc, niektóre się rozpadły, a niektóre nie. Więc jeśli używasz chusteczek, wrzuć je do kosza na śmieci, a nie do toalety.

Zapisz i zapisz
Miej oko na sprzedaż i używaj kuponów, aby obniżyć koszty. Większe opakowania często obniżają koszty na rolkę. Ale używaj etykiet z cenami jednostkowymi w supermarkecie lub kalkulatora w telefonie komórkowym, aby upewnić się, że opakowanie 24-rolkowe jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż mniejsze, które zajmują mniej miejsca w magazynie.

Paper: Cechy, które należy wziąć pod uwagę
Różnice w zawartości papieru toaletowego mogą być subtelne. Niektórzy użytkownicy wolą pewne atrybuty od innych. Największym wyzwaniem dla producenta, zwłaszcza w przypadku papieru toaletowego wyprodukowanego z materiałów pochodzących z recyklingu, jest znalezienie równowagi między wytrzymałością a miękkością. Oto cechy papieru toaletowego, które należy wziąć pod uwagę.

Bez chloru: Typowo używany do opisu makulatury, w której proces wytwarzania papieru toaletowego w kolorze białym nie zawiera chloru. Papier bielony z użyciem chloru nie jest uważany za przyjazny dla środowiska, ponieważ chlor może zanieczyszczać powietrze i wodę.

Zielone roszczenia: Papier toaletowy wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu lub z drzew wyciętych z odpowiedzialnie zarządzanego lasu, przy użyciu włókien, które w przeciwnym razie trafiłyby na wysypisko lub do spalarni.

Płatki: Liczba warstw, zazwyczaj od 1 warstwy do 3 warstw.

Arkusze na rolkę: Co producent podaje na opakowaniu.

Miękkość: Powszechne twierdzenie. Raporty konsumenckie wykorzystują przeszkolonych panelistów do wydania tego wyroku.

Siła: Papier jest odporny na przebicie.

Łatwość łzawienia: W oparciu o oddzielenie blach przy ich perforacji.

Bez rurki: Jedna z marek rozwinęła bezdętkową wersję swojego papieru toaletowego bez tekturowego cylindra, uznając ją za bardziej przyjazną dla środowiska.