DLACZEGO MŁODZI ARTYŚCI POWINNI UŻYWAĆ WYSOKIEJ JAKOŚCI MATERIAŁÓW ARTYSTYCZNYCH DLA DZIECI
Wysokiej jakości materiały artystyczne są korzystne dla dzieci na wiele sposobów. Przekazywanie dziecku najlepszych materiałów artystycznych wysyła mu kilka pozytywnych sygnałów. Mówi ono młodemu artyście, że jego dzieło sztuki jest warte tego, co najlepsze. Poczucie, że jest godne najlepszych materiałów artystycznych może pomóc zmotywować dziecko do tworzenia sztuki.

Wysokiej jakości materiały artystyczne wymagają, aby dzieci uczyły się być za nie odpowiedzialne. Nauczcie dzieci swoich słów i swojego przykładu, jak właściwie dbać o materiały artystyczne. Kiedy używamy wysokiej jakości materiałów artystycznych i traktujemy je z troską, nasze dzieci w końcu nauczą się tego samego.

Kiedy dzieci korzystają z najlepszych materiałów plastycznych, często uczą się pracować wolniej i mają trochę więcej opieki nad materiałami, których używają i sztuką, którą tworzą. Otwiera to przestrzeń dla rozwoju szacunku do dziecka. W rezultacie, dzieci zaczną cieszyć się tworzeniem sztuki i nauczą się, że sztuka to bardziej proces niż produkt końcowy.

DLACZEGO TE MATERIAŁY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI SĄ NAJLEPSZYMI MATERIAŁAMI ARTYSTYCZNYMI DLA DZIECI?
Kolory używane w materiałach artystycznych Waldorfa są wybierane na podstawie "Teorii kolorów" Goethego. Każdy kolor opiera się na naturalnych gradacjach znalezionych w 12-częściowym kole kolorów Goethego. Uważa się, że te naturalne tony stymulują zmysły i pobudzają kreatywność.

Rudolf Steiner uważał, że dzieci potrzebują tych najwyższej klasy materiałów, aby w pełni rozwinąć swoją kreatywność, świadomość kolorów i uznanie dla sztuki procesowej. Niektóre z tych materiałów pochodzą z wyższych cen niż składniki gorszej jakości, ale będą one trwać znacznie dłużej.

NAJLEPSZE MATERIAŁY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI
Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba kupować całego sklepu z dziełami sztuki. Mniej znaczy więcej... Mniej pozwala rozkwitnąć kreatywności dziecka i z ulgą wzdychać portfelowi. Tylko kilka wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych to wszystko, czego kiedykolwiek będziesz potrzebować.

Poniżej znajdują się najlepsze podstawowe materiały artystyczne używane i polecane przez szkoły Waldorf na całym świecie. Stwarzają one wspaniałe pomysły na prezenty i wspaniałe pończochy dla dzieci w każdym wieku.

NAJLEPSZE KREDKI DLA DZIECI
Gdy użyjesz prawdziwej kredki z woskiem pszczelim, nigdy się nie odwrócisz. Gładka konsystencja i żywe kolory sprawią, że zwykłe kredki będą blade w porównaniu z nimi.

Kredki z wosku pszczelego pozwalają dziecku na tworzenie efektów, które nie są możliwe przy użyciu zwykłych kredek. Przezroczystość kolorów da Twojemu dziecku możliwość tworzenia szerokiej gamy odcieni pośrednich, gdy są one nakładane warstwami.

Są one również bezpieczne dla środowiska i nieszkodliwe dla zdrowia dziecka, jeśli ciągle zauważasz, że dziecko ssie i gryzie kredkami, jak ja.

Nie jest łatwo być mamą, prawda? Wiedząc, że kredka, którą moja córka ma w ręku jest bezpieczna do spożycia, pomaga mi spać trochę lepiej w nocy.