Bristol zazwyczaj opisuje papier do rysowania, który jest sklejany pod ciśnieniem w celu utworzenia wielowarstwowych arkuszy. Arkusze Bristolu zapewniają sztywną, mocną powierzchnię, na której można pracować bez konieczności montażu. Filcowe boki papieru (zazwyczaj bardziej pożądana strona robocza dla artysty) są odsłonięte, więc na jednym arkuszu znajdują się dwie powierzchnie nadające się do pracy. 

Nosimy Bristol w 2-warstwowych, 3-warstwowych i 4-warstwowych. Im więcej warstw, tym grubsza i mocniejsza blacha. 

Określenie Bristol wywodzi się z początków europejskiej papiernictwa, kiedy to młyny wysyłały do Bristolu w Anglii swoje najlepsze papiery do sklejenia. Papiery Bristol zazwyczaj mają dwa rodzaje powierzchni: gładką i vellum. 

Gładkie powierzchnie doskonale nadają się do pisania piórem i tuszem, ołówkiem mechanicznym, aerografem i markerami. Niewiele jest zębów, co sprawia, że powierzchnie te świetnie nadają się do tworzenia cienkich linii, rysunków szczegółowych lub rysunków markerów. 

Powierzchnie Vellum doskonale nadają się do grafitu, kolorowego ołówka, węgla drzewnego, pasteli i kredki. Powierzchnia ma szczyty i doliny, które chwytają suche media takie jak grafit. Na powierzchni vellum można uzyskać bardziej równomierne cieniowanie i głębsze tony.